• 09181610545
  • 09128927055
 

GALVANIZE PLANK

 

زمینه:

تخته زیرپایی گالوانیزه جایگزین مناسبی بجای تخته های چوبی  و آلومینیومی می باشد که در داربست های فلزی بکار میرود (داربست فلزی برای کار در ارتفاعات  بکار می رود .  و باقرار دادن تخته روی  داربست وسیله مناسبی  برای کارکردن  در  اتفاع   بوجود می آورد و لذا باید سعی شود این وسیله هرچه بیشتر  مطمئن وایمن گردد.)وبا این تخته ها میتوان سطح وسیعی روی داربست ایجاد نمود. مثلا سطح 20 متر در20 متر را کاملا پوشش داده واین تخته ها از پهلو داخل هم رفته ویک سطح کاملا مسطح و یک نواختی را بوجود می آورد بطوری که اگر روی فقط یک تخته فشار وارد شود دیگر تخته ها را باخود همراه کرده و اختلاف سطح بوجود نمی آورد ودر آن واحد به راحتی میتواند وزن دو یا سه دستگاه جوش 600 الی 700 کیلوگرمی و  10 تا  15 نفر کارگر را روی خود تحمل نماید واز سر نیز کاملا در امتداد هم قرار گرفته  و  کاملا هم سطح می باشند و فاصله آنها نیز پوشیده میشود.

مشکل فنی موجود و شرح فنی:

تخته هائی که در حال حاضر در داربست های فلزی ویا داربست های چوبی استفاده میشود عمدا  از تخته های چوبی و یاتخته های آلومینیومی ساده استفاده میشود که این تخته ها محاسن و معایبی به شرح ذیل  دارند.و در این تخته ها ی جدید سعی شده معایب آنها بر طرف گردد.

1- طول تخته ها ی چوبی محدود میباشند لذا در صورت نیاز به طول بلند آنهارا روی هم قرار داده وبامفتول آهنی ویاطناب میبندندو یا با میخ کردن  تخته ائی در پشت آن طول لازم را بدست می آورند . (که این روش ها بسیار نا مناسب و غیر ایمنی است)

2- برای ایجاد چند دهانه داربست پشت سر هم  لازم است تخته های بزرگتر از دهانه را در هر دهانه بکار برند و آنهارا روی هم قراردهند.  ک در این صورت  تخته ها غیر هم سطح میشوند .

3- سطح تخته های چوبی دارای استحکاک کم بوده و باکمی خیس و یا روغنی شدن لغزنده  و کار روی آن ها غیر ایمنی میشود.

4- تخته های چوبی در اثرعوامل جوی مانند باد  باران وآفتاب دچار فرسودگی شدید میشوند و عمر مفید آنها کم میشود.(دارای تابیدگی  خیز دائم  پوسیدگی و شکستگی پنهان )

5- تخته های چوبی باز یافت نمیشوند.

شرح فنی تخته های زیرپایی گالوانیزه داربستهای فلزی

1- تخته زیر پایی گالوانیزه از  آلیاژفولاد مخصوص  به روش خم کاری سرد  تولید میشود.

2- تخته زیرپایی گالوانیزه در عرض ها 210 میلیمتر و 300 میلیمتر ساخته میشود.

3- تخته زیرپایی گالوانیزه تولیدی ما دارای زبانه می باشند و از عرض به راحتی  داخل هم رفته و تخته عریض بوجود می آورد و کاملا هم  سطح هم می باشند . و باترکیب عرض ها 210و 300 میتوان عرض ضریبی از 100 را بدست آورد.

4- یک تخته زیرپایی گالوانیزه بطول3 متر بتنهائی میتواند 125 کیلوگرم بار متمرکز را تحمل نماید و دو تخته در کنارهم میتواند 300 کیلوگرم بار  متمرکز را تحمل نماید  و خیز ماندگار پیدانکند.

5- طول تخته زیرپایی گالوانیزه استاندارد  از60 سانتیمتر  تا 3 متر می باشد و توسط استوپر قلاب دار روی لوله های داربست می نشیند و چنانچه چند دهانه پشت سر هم باشند این زیر پائی ها کاملا در امتداد هم و کاملا هم سطح هم قرار میگیرند .

6-  استوپر قلاب دار داخل قوطی پروفیل کشابی بازی میکند وهر یک بتنهائی 4 سانتیمتر جای بازی دارد لذا این تخته ها روی لوله ها ی داربست هایی که کاملا  موازی بسته نشده باشند و یا از فاصله اسمی تخته بزرگتر بسته شده باشند (تا8 سانتیمر بیشتر) به راحتی خود را وفق میدهند .

7- این تخته زیرپایی گالوانیزه  ها  میتواند  بازاویه دنبال هم قرارگیرند . مثلا  دور مخازن ثابت را پوشش دهند .

8- استوپر نوع قلاب دار را میتوان باسیم نرم فلزی  روی داربست محکم بست  بنحوی که از روی لوله داربست جابجاویا بلند نشود.

9- استوپر نوع کرکره ای دارای زیربند بوده واز زیر به لوله داربست قفل میشود.

10- سطح تخته زیرپایی گالوانیزه   دارای سوراخ یا عاج شیار  برجسته و  فرورفته می باشد شیاریا سوراخ  برجسته برای  ایجاد استحکاک  و جلوگیری از لغزندگی سطح آن و شیارها یا سوراخها فرورفته برای خارج کردن سریع موادی مانند آب –روغن – برف و مصالح ساختمانی می باشد . و این شیار ها به تقویت سطح پروفیل کمک شایانی میکنند

11- تخته ها ی زیرپایی  گالوانیزه  در  اثر  عوامل  جوی  مانند  باد  ، باران  ، برف  و آفتاب  دچار  فرسودگی  و  تغییر  حالت نمی شود .و بسیار مقاوم است .

12- از این تخته ها  میتوان بیش از 30 سال استفاده کرد و بعد از آن نیز قابل باز یافت می باشند .

13- به این تخته ها میتوان قطعه ابزار پناه نصب کرد و قر نیزی  بوجود آورد  مانع سقوط اشیاء از روی داربست میشود .

14- روی این تخته ها محلی تعبیه شده که قلاب در آن پیچیده میشود  و توسط قرقره وطناب میتوان آن  را در ارتفاعات جابجا نمود .

15- استوپر نوع قلاب دار را نیز میتوان بصورت ثابت نصب کرد. به لوله داربست قفل نمود.

16- برای عدم سقوط اشیا  فاصله  دو زیر پایی  پشت سر هم  پوشیده میشود .

17- با این زیرپایی ها میتوان سطح 15 متر در 15 متر را پوشش داد بدو ن آنکه روی هم قرارگیرند .و یا فاصله ای داشته باشند.

18- با این زیرپایی ها میتوان راه پله با داربست فلزی بصورت موقت ایجاد نمود .

19- جداول مشخصات فنی و بارگذاری

 

کاربرد های " تخته زیر پایی گالوانیزه برای ایجاد کف و راه پله موقت"

در کار های ساختمان سازی-ساخت و رنگ آمیزی  مخازن- پالایشگاه نفت- صنایع پتروشیمی- ایجاد کف کاذب جهت سایت ها- ایجاد سن ها در طول و عرض های مختلف -  سقف های کاذب برای جلوگیری از سقوط اشیا به زیر آن ها و ساخت راه پله موقت برای داربست های فلز ی و خیلی کاربرد های دیگر.

درباره ما

شرکت مبدل واشر اراک در سال 1379 در اداره ثبت شرکت ها به شماره 3522 با مجوز وزارت صنایع و معادن به ثبت رسید و شرکت با هدف ساخت انواع گسکت جهت مبدل های حرارتی و فلنچ ها و ساخت قطعات و تجهیزات پتروشیمی و پالایشگاهی در شهرک صنعتی شماره 3 اراک شروع به کار نمود 

تماس با ما

  • اراک کیلومتر 25 جاده تهران شهرک صنعتی شماره 3 خیرآباد -خیابان 206 پلاک 456
  • 086-33661088-33553383
  • 086-33553382-3
  • 09181610545